Çatı Hizmetleri

Çatı Aktarma

Yalıtım işlevini yitirmiş, hasar görmüş, eski çatı kaplama malzemelerinin gerekli performansına kavuşması sağlanmaktadır. Mevcut çatı kaplaması kontrol edilip gerekli elemanlar yenileri ile değiştirilerek döşenir. Bu işlem sırasında kaplama altı membran gibi yalıtım malzemeleri döşenir. Çatı iskeleti gerekliyse yenilenir. Yalıtım konusunda en önemli yerler olan baca çevreleri ve asonsör kulesinin yalıtımı yapılır. Varsa gizli derder için sürme yalıtım malzemeleri uygulanır. Bu uygulama sonucunda çatının olumsuz hava koşullarında dahi tam yalıtımlı olması, yapının tüm dış koşullardan zarar görmemesi sağlanır.

Sandviç Panel Çatı

Yapılarınız için su, ısı, ses ve yangın yalıtımı sağlayan sandviç paneller ile yapılarınızın yaşanılabilir konforunun artması sağlanmaktadır. Her yapı için özgün olarak üretilen sandviç panel çatılar ile birleşim noktaları minimuma indirilir. Sıvı geçirgenliği ve ısı köprülerinin oluşumunun önüne geçilir.

Sandviç panel çatı uygulaması için yapınızın ölçülerine göre hazırlanmış panellerin karkas (iskelet) elemanlarının montajı yapılır. Sonrasında panelleri hazırlanmış tüm karkası sabitlenir. Panel kenarlarına rüzgar, fırtına gibi olumsuz hava koşullarından tam koruma sağlayan rüzgarlıklar monte edilir.


Sandviç panellerde yaşadığınız bölgenin iklimine en uygun yalıtım malzemesi seçilmekte, böylelikle hem ekonomik hem de tam yalıtımlı bir çatı uygulanmaktadır.


Sandviç paneller dilediğiniz renk ve özellikte olmak üzere üretilmektedir.

Yeni Çatı Yapımı

Yapınızın koruyucu örtüsü olan çatısının yapımı için deneyimli ekibimiz yerinde ölçü alarak, yapınıza en uygun çözümleri size sunmaktadır. Dilediğiniz çatıya göre ahşap, çelik çatı iskeleti, kaplama altı, çatı altı, kaplama altı OSB yalıtımları, çatı kaplamaları baca ve asansör boşluğu çevresi yalıtımı, dere, oluk, yürüme yolu yalıtımı gibi uygulamaların hepsi yapılarak yapı kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Çatı İzolasyonu

İzolasyon işlevini yitirmiş olan çatınız, deneyimli ekibimizce yerinde gözlemlenerek, tarafınıza en uygun çözümler sunulmaktadır. Çatı altı, çatı arası, dere, oluk yolu gerekli görülen bölgelere, seçeceğiniz yapı malzemeleriyle izolasyon uygulamaları yapılmakta ve yapınızın olumsuz hava koşullarından etkilenmesi önlenmektedir.

Shingle (Şıngıl) Çatı

Yapınız için gerekli olan su yalıtımının sağlanması için shingle (şıngıl) çatı uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulama için öncelikle çatı karkası hazırlanmakta karkas üzerine ise kaplama malzemesinin yapıştırılması için OSB levhalar döşenmektedir. OSB levhalarının üzerine membran gibi yalıtım malzemeleri uygulandıktan sonra dilediğiniz renk ve desendeki shingle örtüsü kaplanmaktadır.

Çatı Arası Yalıtımı

Yalıtımsız çatılar dolayısıyla hasar görmüş ya da daha önce uygulanmamış çatı arası yalıtımı, serme veya yapıştırma yapı malzemelerini kullanılarak çatı arası yalıtımı sağlanmaktadır. Yapının ısı yalıtımında büyük önem taşıyan çatı arasında, çatıdan ya da çatı döşemesinden aktarılan ısının, oluşan ısı köprülerinin önüne geçerek tam yalıtım sağlanmaktadır.

Sac Çatı

Yapınızın çatısında veya terasında gerekli olan su yalıtımını sağlamak için gerekli en ekonomik yöntemlerden birisi de sac catı yapımıdır. Bu uygulama için öncelikle oluklu sac levhaların varolan rüzgar ve kar yüküne karşı koyabilmesini sağlayacak demir doğrama çatı iskeleti ilgili yönetmeliğe uygun bir şekilde tasarlanan çatı iskeleti yapılmakta ve sonrasında seçeceğiniz özellikteki levhaların montajı gerçekleştirilmektedir.

Bizi Arayabilirsiniz

Çatı Hizmetleri, Dış Cephe Hizmetleri, Daire Tadilatı Hizmetleri ve Mobilya Hizmetleri için bizi arayabilirsiniz.